Katalóg internetových stránok
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Dopravu máte ZADARMO

Vitamíny proti vírusom, ale jeden proti covidu zásadný

Leták MZ SRPočas sezóny vírusov sa spravidla dopujeme vitamínmi. Samotná lekárska odborná verejnosť nás povzbudzuje v samotnom dopovaní, ale zároveň jedným dychom prízvukuje, že jeden je zásadný. V posledných dňoch to potvrdil aj leták Ministerstva zdravotníctva SR.

Zo širokej škály vitamínov jeden aktivuje a reguluje imunitný systém a uvedený fakt dnes potvrdzuje aj množstvo lekárskych štúdií. Jeho nedostatok spôsobuje nedostatočnú imunitu a tým je organizmus nepripravený na boj s patogénmi, s ktorými sa denno denne stretávame. Práve jesenné a zimné mesiace v roku sú typické jeho nedostatkom. Určite už tušíte, že to je vitamín D3.

Prečo je práve vitamín D3 pre náš organizmus mimoriadne dôležitý?

Odpoveď je relatívne jednoduchá a jednoznačná. Vitamín D3 ovplyvňuje viac ako 190 životných procesov v našom tele. V dnešnej dobe už aj odborná lekárska spoločnosť prízvukuje jeho dôležitosť v organizme s dôrazom na samotnú imunitu, reguláciu krvného tlaku, ale aj iných zdravotných problémov. Čo je, ale alarmujúce podľa môjho názoru, že štatistiky uvádzajú, že viac ako 60% Slovákov má dlhodobo nízku hladinu vitamínu D3. Vďaka jeho nedostatku často trpia únavou a vyššou chorobnosťou.

Mám za to a aj z vlastnej skúsenosti viem, že dôležité je jeho dlhodobé dopĺňanie a počas zimných a neskorých jesenných mesiacov je aj nutné zvýšiť dennú dávku vitamínu D3. 

Dôležitosť spomínaného vitamínu dnes (tak ako spomínam v úvode) potvrdzujú aj najvyššie štátne inštitúcie. Nízka hladina vitamínu D3, aj podľa mnohých vedeckých štúdií, môže spôsobiť vznik rôznych autoimunitných ochorení, napr.:  reumatoidná artritída, roztrúsená skleróza, psoriáza, diabetes mellitus, Crohnova choroba a ďalšie.

Vitamín D3 vzniká v koži pôsobením slnečného žiarenia. Vďaka nemu máme správnu hladinu vápnika a fosforu v krvi a je zásadný pre vývoj, rast kostí v detstve, ale aj obnovu kostí v dospelosti.

Prirodzeným zdrojom vitamínu D3 je málo potravín a zároveň aj vedecké poznatky potvrdzujú, že stravou dokážeme prijať len 10% tohto vitamínu. V našich zemepisných šírkach je dostupný v hovädzej pečeni, vaječnom žĺtku, mlieku, mliečnych výrobkoch, kvasniciach a hríboch sušených na slnku, ale bohužiaľ v malom množstve. Jednoznačne 90 % tohto vitamínu získavame zo slnečného žiarenia. 

V spomínaných neskorých jesenných a zimných mesiacoch, keď máme deficit slnečného žiarenia, sa odporúča dopĺňanie vitamínu D3 výživovými doplnkami. V tomto blogu som v úvode spomínal leták Ministerstva zdravotníctva SR, ktorý odporúča doplnky s vitamínom D3.

Pre nás doma je samozrejmosťou, že doma užívame výživové doplnky od firmy LR Health & Beauty a v tejto dobe sa sústredíme na vitamín D3. Našťastie máme niekoľko produktov, ktoré obsahujú aj viac ako 100 % dennú dávku vitamínu D3.

Poďme sa pozrieť ktoré sú to:

V najbližších blogoch Vám prinesieme komplexnejší pohľad na jednotlivé vyššie spomínané LR produkty. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte, radi Vám odpovieme na Vaše otázky.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

V prípade, že máte nejaké otázky alebo potrebujete poradiť, obráťte sa na nás prostredníctvom on-line chatu alebo prostredníctvom iných dostupných komunikačných kanálov.

Ďakujeme a tešíme sa na Váš nákup.

Spolupráca s nami
  • Zaujímate sa LR produkty a ich nakupovanie pre seba a rodinu s cca. 30% zľavou? (85% súčastných manažérov LR tak začínalo)
  • Dokážete odporučiť ďalej produkty ďalej len preto, že ste spokojný? Aké Jednoduché odporúčaním produktov medzi známymi sa dá podhodlne prilepšiť 100-300 € mesačne. 
  • Očakávate od života viac? Potrebujete k tomu čas a peniaze? Budovanie tímu (organizácie, firmy ...) s možnosťou získania pasívneho príjmu aj niekoľko tisíc eur mesačne? 

Pozrite sa do sekcie Spolupráca s nami.

 
Kontakty
Logo
nezávislý LR partner Ing. Vladimír Benedek
Ing. Vladimír BENEDEK
Ing. Vladimír BENEDEK
all right reserved 2020 manželia Benedekovci
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Web site directory