Katalóg internetových stránok

Vitamíny proti vírusom, ale jeden proti covidu zásadný

Leták MZ SRPočas sezóny vírusov sa spravidla dopujeme vitamínmi. Samotná lekárska odborná verejnosť nás povzbudzuje v samotnom dopovaní, ale zároveň jedným dychom prízvukuje, že jeden je zásadný. V posledných dňoch to potvrdil aj leták Ministerstva zdravotníctva SR.

Zo širokej škály vitamínov jeden aktivuje a reguluje imunitný systém a uvedený fakt dnes potvrdzuje aj množstvo lekárskych štúdií. Jeho nedostatok spôsobuje nedostatočnú imunitu a tým je organizmus nepripravený na boj s patogénmi, s ktorými sa denno denne stretávame. Práve jesenné a zimné mesiace v roku sú typické jeho nedostatkom. Určite už tušíte, že to je vitamín D3.

Prečo je práve vitamín D3 pre náš organizmus mimoriadne dôležitý?

Odpoveď je relatívne jednoduchá a jednoznačná. Vitamín D3 ovplyvňuje viac ako 190 životných procesov v našom tele. V dnešnej dobe už aj odborná lekárska spoločnosť prízvukuje jeho dôležitosť v organizme s dôrazom na samotnú imunitu, reguláciu krvného tlaku, ale aj iných zdravotných problémov. Čo je, ale alarmujúce podľa môjho názoru, že štatistiky uvádzajú, že viac ako 60% Slovákov má dlhodobo nízku hladinu vitamínu D3. Vďaka jeho nedostatku často trpia únavou a vyššou chorobnosťou.

Mám za to a aj z vlastnej skúsenosti viem, že dôležité je jeho dlhodobé dopĺňanie a počas zimných a neskorých jesenných mesiacov je aj nutné zvýšiť dennú dávku vitamínu D3. 

Dôležitosť spomínaného vitamínu dnes (tak ako spomínam v úvode) potvrdzujú aj najvyššie štátne inštitúcie. Nízka hladina vitamínu D3, aj podľa mnohých vedeckých štúdií, môže spôsobiť vznik rôznych autoimunitných ochorení, napr.:  reumatoidná artritída, roztrúsená skleróza, psoriáza, diabetes mellitus, Crohnova choroba a ďalšie.

Vitamín D3 vzniká v koži pôsobením slnečného žiarenia. Vďaka nemu máme správnu hladinu vápnika a fosforu v krvi a je zásadný pre vývoj, rast kostí v detstve, ale aj obnovu kostí v dospelosti.

Prirodzeným zdrojom vitamínu D3 je málo potravín a zároveň aj vedecké poznatky potvrdzujú, že stravou dokážeme prijať len 10% tohto vitamínu. V našich zemepisných šírkach je dostupný v hovädzej pečeni, vaječnom žĺtku, mlieku, mliečnych výrobkoch, kvasniciach a hríboch sušených na slnku, ale bohužiaľ v malom množstve. Jednoznačne 90 % tohto vitamínu získavame zo slnečného žiarenia. 

V spomínaných neskorých jesenných a zimných mesiacoch, keď máme deficit slnečného žiarenia, sa odporúča dopĺňanie vitamínu D3 výživovými doplnkami. V tomto blogu som v úvode spomínal leták Ministerstva zdravotníctva SR, ktorý odporúča doplnky s vitamínom D3.

Pre nás doma je samozrejmosťou, že doma užívame výživové doplnky od firmy LR Health & Beauty a v tejto dobe sa sústredíme na vitamín D3. Našťastie máme niekoľko produktov, ktoré obsahujú aj viac ako 100 % dennú dávku vitamínu D3.

Poďme sa pozrieť ktoré sú to:

V najbližších blogoch Vám prinesieme komplexnejší pohľad na jednotlivé vyššie spomínané LR produkty. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte, radi Vám odpovieme na Vaše otázky.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

V prípade, že máte nejaké otázky alebo potrebujete poradiť, obráťte sa na nás prostredníctvom on-line chatu alebo prostredníctvom iných dostupných komunikačných kanálov.

Ďakujeme a tešíme sa na Váš nákup.

Spôsob objednávania

Do odvolania riešime objednávky telefonicky na 0940773133 alebo prostredníctvom formulára tu

Spolupráca s nami
  • Zaujímate sa LR produkty a ich nakupovanie pre seba a rodinu s cca. 30% zľavou? (85% súčastných manažérov LR tak začínalo)
  • Dokážete odporučiť ďalej produkty ďalej len preto, že ste spokojný? Aké Jednoduché odporúčaním produktov medzi známymi sa dá podhodlne prilepšiť 100-300 € mesačne. 
  • Očakávate od života viac? Potrebujete k tomu čas a peniaze? Budovanie tímu (organizácie, firmy ...) s možnosťou získania pasívneho príjmu aj niekoľko tisíc eur mesačne? 

Pozrite sa do sekcie Spolupráca s nami.

 
Kontakty
Logo
nezávislý LR partner Ing. Vladimír Benedek
Ing. Vladimír BENEDEK
Ing. Vladimír BENEDEK
all right reserved 2020 manželia Benedekovci
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Web site directory