Katalóg internetových stránok
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 40 € a máte dopravu ZADARMO

Colostrum „zázrak“ živočíšnej ríše alebo recenzia na jeho účinky

Dnes je colostrum už všeobecne známy výživový doplnok väčšinou v podobe kapsúl, ale napriek tomu si v úvode o ňom niečo povedzme.

Ľudské dojčenieColostrum je vlastne mledzivo. Často je omylom ľuďmi zamieňané mliekom a to z dôvodu, že ho produkujú mliečne žľazy cicavcov počas prvých hodín po pôrode. Tento sekrét je známy aj ako "prvé mlieko", pretože je obsiahnutý hlavne v prvom dojčení.

V dnešnej dobe sa vedci zaoberajú jeho komplexnosťou a je zistené, že colostrum je veľmi bohaté na imunitu posilňujúce a liečivé látky.

Na Slovenskom trhu dnes nájdete min. kravské a kozie colostrum. S iným som sa osobne nestretol. Často sa stretávam s rôznymi názormi, ktoré sa vzájomne negujú v otázke „Ktoré je vhodnejšie pre človeka?“. Veda má v tomto prípade celkom jednoznačnú odpoveď, ktorá je potvrdená množstvom vedeckých faktov. Jasne vyhráva kravské colostrum, ktoré sa na viac ako 99 % podobá ľudskému a preto na ľudské telo pôsobí prospešne.

Kravské pasienkyTo, že v súčasnej dobe colostrum má svoje výrazné miesto medzi výživovými doplnkami je celkom jasné, navyše je podporené množstvom vedeckých prác a odborných faktov. Jasným dôkazom je toho aj knižnica google scholar, kde po zadaní slová colostrum Vám vyhľadá min. 150 000 vedeckých prác z celého sveta.

Samozrejme dôležitým faktom, ktorý má vplyv na kvalitu colostra je doba odberu. Ideálny je odber do 12 hod. po otelení (v LR dodržané a odoberané až po nadojčení teliatka), po tomto čase sa prudko znižuje jeho výživová hodnota.

Limitujúcim faktorom kvality je taktiež jeho spracovanie. V ponuke máme 2 druhy colostra tekuté - LR LIFETAKT Colostrum Liquid a kapsulové - LR LIFETAKT Colostrum Kapsuly. Obidve druhy sú spracovávané tak, aby bola zachovaná kompletná výživová hodnota. Využívame spracovanie za studena v špeciálnej „centrifúge“ a mrazom. To, že je to tak, je garantované certifikátmi a to predovšetkým Institut Fressenius. O ňom som písal v blogu tu. Navyše, každé LR tekuté colostrum má vlastnú šaržu, čo vo svete výživových doplnkov je výnimočné a je známe zo sveta antibiotík. 

Ľudský organizmusBežne pri spracovaní colostra, ale rôzny výrobcovia používajú pasterizáciu, ktorá dramaticky znižuje výživovú hodnotu výsledného produktu a taktiež nedodržiavajú zásady doby odberu do 12 hod. Odporúčam, pri kúpe colostra informovať sa o výrobe a času odberu. Prípadne sa pýtať na garanciu certifikátmi.

LR Colostrum = komplex faktorov, ktoré spoločne pôsobia na ľudský organizmus. Základnými sú:

 • Imunoglobuliny (imunitný systém dokáže rozpoznať cudzie látky v organizme a na ochranu vytvára protilátky, ktoré sa nazývajú imunoglobulíny)
 • Prirodzené rastové faktory (obsahuje niekoľko druhov a sú zodpovedné za imunitu, ale taktiež aj za regeneráciu svalovej hmoty)
 • Laktoferín (je jedna z najvýznamnejších z antivírových a antibakteriálnych častíc)
 • Cytokiny (bielkovina s obsahom cukru a má telesnú regulačnú funkciu)
 • Vitamíny (obsahuje široké spektrum vitamínov A, B1, B2, B6, kobalamin, kyselina listová, C, D3, E, Q10 a komplex vitamínov B)
 • Minerálne látky a stopové prvky (sú pre organizmus životne dôležité, napr. obsahuje: chlór, sodík, fosfor a ďalšie)
 • Voľné aminokyseliny (stavebné látky dôležité pre látkovú výmenu a pre obnovu buniek)
 • Polypeptidy bohaté na prolín („duchovia“ v organizme v prvej línií a usmerňujú aktivitu imunitného systému)
 • Enzýmy (majú hlavnú úlohu v látkovej výmene všetkých živých organizmov)

VírusLR Colostrum je možné využiť preventívne pre zdravú črevnú sústavu, imunitný systém, zdravé dýchacie cesty a ako ochranu pred chrípkou, koža a anti-aging, regenerácia po športe a fitness a ďalšie. Taktiež je možné užívať tento doplnok aj pri širokej škále ochorení. Tu, ale je nutné zdôrazniť, že popri zahájenej komerčnej liečbe. Samozrejme aj po konzultácii s lekárom. Skúsenosti sú z aplikácie pri alergiách, zápaloch a bolestiach, cukrovke a nadváhe, rakovine a poruchách imunity. Ešte raz zdôrazňujem dôležitosť komerčnej liečby a konzultácie s lekárom.

Samozrejme doma máme bohaté skúsenosti s užívaním colostra a to hlavne pri vírusových ochoreniach (užívajú s nami aj naše deti), zlomeninách a naposledy mne osobne výrazne pomohlo pri regenerácií po operačnom zákroku.

Ďalšie odporúčané produkty alebo série:

Autor. Ing. Vladimír BENEDEK

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

V prípade, že máte nejaké otázky alebo potrebujete poradiť, obráťte sa na nás prostredníctvom on-line chatu alebo prostredníctvom iných dostupných komunikačných kanálov.

Ďakujeme a tešíme sa na Váš nákup.

Spôsob objednávania

Do odvolania riešime objednávky telefonicky na 0940773133 alebo prostredníctvom formulára tu

Spolupráca s nami
 • Zaujímate sa LR produkty a ich nakupovanie pre seba a rodinu s cca. 30% zľavou? (85% súčastných manažérov LR tak začínalo)
 • Dokážete odporučiť ďalej produkty ďalej len preto, že ste spokojný? Aké Jednoduché odporúčaním produktov medzi známymi sa dá podhodlne prilepšiť 100-300 € mesačne. 
 • Očakávate od života viac? Potrebujete k tomu čas a peniaze? Budovanie tímu (organizácie, firmy ...) s možnosťou získania pasívneho príjmu aj niekoľko tisíc eur mesačne? 

Pozrite sa do sekcie Spolupráca s nami.

 
Kontakty
Logo
nezávislý LR partner Ing. Vladimír Benedek
Ing. Vladimír BENEDEK
Ing. Vladimír BENEDEK
all right reserved 2020 manželia Benedekovci
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Web site directory